O mně

Kdo jsem a proč mně důvěřovat?

Proč mi můžete důvěřovat? Práci se zvířaty dělám nejen s láskou, ale s důvěrou v to, že pokud chceme něco dokázat a něco změnit, musíme vždy začít u sebe. Mám znalosti, dovednosti a věřím v to, co dělám. Tato práce mě dělá šťastnou, proměna a radost, která jde pak vidět na psovi i majiteli je pro mě nejvíc. Kolem zvířat se pohybuji již od dětství a vždy bylo mou touhou mít se zvířaty blízký vztah. Rozumět jim a umět s nimi komunikovat. Můj život se točil od dětství hlavně kolem psů a koní. Posledních 10 let se vzdělávám a to jak v přirozené komunikaci se psy, tak metodou výcviku, kde pes pracuje na základě motivace a svých potřeb. V r.2015/2016 jsem měla možnost poznat základy moderního tréninku. Tyto semináře a výcvikového tréninky mi umožnily poznat naprosto odlišnou práci se psy než jsem doposud znala. Až zde jsem měla možnost si uvědomit co je to mentální a fyzické zatížení psa a jak můžu při výcviku psa využívat jeho přirozené pudy a jeho základní potřeby. V r. 2019 jsem absolvovala u světoznámého učitele a trenéra pana Jiřího Ščučky I. stupeň trenérské školy zvířat ATA – Animal Training Academy – Junior. V r. 2020 jsem pokračovala a úspěšně absolvovala II. stupeň Senior Training Academy. I. a II.stupeň trenérské školy jsem úspěšně ukončila zkouškou jak v teorii, tak v praxi a tak jsem měla možnost získat své první certifikáty v moderním výcviku zvířat. Škola Jiřího Ščučky má 3.stupně výuky a proto získat další úžasné informace bylo mým cílem. V roce 2023 jsem úspěšně složila nejvyšší stupeň a to Animal Training Professional. Škola mi dala obrovské poznání a uvědomění jak se zvířata učí, jak se mohou rozvíjet a být vedle nás šťastní díky spolupráci, která pod správným vedením pramení z nich samotných. Proto pokud by i Vás zaujala podobná cesta poznání, tak vřele doporučuji www.scucka.com

Můj Mentor

Jiří Ščučka – víc jak 40 let praxe s výcvikem psů, specialista na výcvik psů k vyhledávání výbušnin, Instruktor výcviku služebních psů AČR, specialista na problémové chování u psů, specialista na řešení agresivního chování u psů, figurant na Přeborech AČR, Mistrovství světa IPO, Mistrovství České republiky IPO, rozhodčí „Obranářský speciál Ostrava“, výběr a výcvik psů pro armády a policie: ČR, Polsko, Německo, Nizozemsko, Belgie, Francie, Itálie, USA, Kanada, Izrael, Egypt, Katar, Jižní Afrika, Čína, Španělsko , výcvik psů pozitivní metodou, v roce 2013, 2014 vyhlášen nejlepším trenérem v anketě Kynolog roku, udělen čestný titul „Doctor H.C. Of Motivation Psychology“, první soukromý trenér psů pro neslyšící. Bylo a je mi ctí učit se u tak uznávaného učitele a trenéra a těším se z toho, že mohu u něj pokračovat v dalším studiu.

Já a koně

Má práce kolem zvířat je bohatá i o práci v  přirozené komunikaci koní v tzv. Horsmenshipu a v Partnershipu. Kolem koní se pohybuji přes 30let. Během té doby byly různé poznání, avšak až tvrdý pád mi pomohl ukázat, jak dělat práci kolem koní jinak než bylo a je zvykem. Pracovala jsem například s hřebcem, který byl od prvopočátku náročným koněm jak na manipulaci hlavně v oblasti hlavy, tak i v práci pod sedlem. Nebo s klisnou, která neznala hranice a neměla z lidí respekt. Setkala jsem se s koňmi, kteří byli při ošetřování mírumilovní, pod sedlem však naprosto nevyzpytatelní. Každé takové zvíře bylo a je pro mě výzvou jak najít společnou cestu a být zde jeden pro druhého se vzájemným respektem. V dnešní době je spousta možností jak pracovat se zvířaty. Důležité ale je, aby tato práce dělala radost vám a vašemu čtyřnohému příteli. Přeji vám a vaším psům šťastné společné chvíle a pokud vás mé stránky zaujaly ráda vám pomůžu.